Arjano Navi Team - Rzeszów

Automobilklub Rzeszowski zorganizował 17 października 2009 r. Samochodowy Rajd Turystyczno-Nawigacyjny "POGOŃ ZA LISEM '2009", który był jednocześnie III eliminacją Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego '2009. Organizatorami imprezy byli Radek, Bożena, Agnieszka i Miłosz Mikułowie oraz Marcin Szczygieł. Pomocą ze strony Automobilklubu Rzeszowskiego oraz PZM służył Jan Jędrzejko, test BRD przygotował WORD - Rzeszów, który także ufundował ciekawe nagrody dla zwycięzców. Załogi oraz osoby towazrzyszące gościł u siebie ośrodek CARITAS w Myczkowcach.

2

Bazą rajdu były tym razem kolorowe, jesienno - zimowe Bieszczady. Impreza wystartowała z Sanoka, do którego zawodnicy dotarli w formie zlotu gwiaździstego na własną rękę. Tu organizatorzy przygotowali I odcinek nawigacyjny, którego trasa biegła uliczkami Sanoka. Trasa tego odcinka nie sprawiła dużych kłopotów nawet debiutantom. Przeprowadzone wcześniej szkolenie pozwoliło odnaleźć i im drogę do mety bez dużej ilości punktów karnych.

1

Odcinek II o bardziej już turystycznym charakterze powiódł załogi malowniczymi trasami nad Sanem do Leska i bazy rajdu. Po drodze zawodnicy obejrzeli zabytkowe, drewniane cerkiewki w Monastercu i Bezmiechowej Dolnej, fragmenty parku krajobrazowego Gór Słonnych, zamek na górze Sobień oraz poznali historię tych ziem. Trasa odcinka wiodła w okolicy szybowiska w Bezmiechowej, przez Lesko, gdzie zawodnicy zwiedzili synagogę i kirkut. Tuż przed metą należało wykonać zadania turystyczne przy Kamieniu Leskim i bobrowisku w Uhercach. Podczas trwania imprezy zawodnicy rozwiązali test z BRD (Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) i PPP (Pierwszej Pomocy Przedmedycznej) przygotowany specjalnie przez WORD - Rzeszów, zaś rajd samochodowy zakończył test turystyczny z wiadomości zebranych podczas imprezy.

2

Po szybkim wzmocnieniu sił kiełbaską ekipy ruszyły na "polowanie na lisa". Zabawa została rozegrana na terenie ośrodka. Udział w niej wzięli wszyscy chętni, którzy walczyli pojedynczo lub w zespołach. Uczestnicy Pogoni otrzymali wskazówki dotyczące miejsca ukrycia lisa. Aby z całego zbioru informacji wyodrębnić tylko te właściwe, konieczne było udzielenie poprawnej odpowiedzi na kilkanaście pytań. Niezwyciężonymi łowcami lisa okazali się członkowie ukraińskiego zespołu lwowiaków zrzeszonych w Auto-Fan-Klubie ZAZ Kozak. Bez trudu odpowiedzieli na pytania i odkryli miejsce, gdzie schował się chytry rudzielec.

3

W rajdzie samochodowym udział wzięło kilkanaście załóg, w tym wspomniane wyżej 3 załogi z Ukrainy. Odcinek turystyczny okazał się niezwykle wymagający ze względu na drastyczną zmianę pogody na trzy dni przed rajdem. Trasy łatwe i przyjemne, układane podczas pięknej złotej jesieni zmieniły charakter, zawodnicy musieli przedzierać się w iście zimowych warunkach przez śniegi i omijać powalone niespodziewanym opadem śniegu drzewa. Tak to bywa, gdy w październiku spadnie niespodziewany jeszcze śnieg. Wszyscy jednak dali radę i zjawili się na mecie. Zwycięzcami okazali się Edyta Wurm - Noworól i Jarek Noworól, na drugim miejscu uplasowali się Darek i Damian Dobrowolscy, zaś na miejscu trzecim Sławek i Mirek Jaremcio.

4 BORDER=

Zakończenie rajdu oraz wręczenie nagród ufundownych przez Automobiolklub Rzeszowski i WORD - Rzeszów za rajd i zabawę terenową "Pogoń za lisem" odbyło się przy wtórze bieszczadzkiej kapeli z Leska, zaś zawodników bawił śpiewająco-roztańczony zespół dziecięcy "Maleńkie Bojki" z Ukrainy. Zabawa trwała do wczesnych godzin rannych, a w niedzielę część załóg udała się jeszcze odwiedzić kolorowe Bieszczady.

5Zobacz zdjęcia z rajdu "Pogoń za Lisem '2009
oraz na stronie Pawła Hoffmana: "Pogoń za Lisem '2009powrót do strony głównej
Napisz do nas
Autor strony: Radosław Mikuła